Tworzenie idealnego systemu kina domowego

Istnieje wiele rzeczy do rozważenia przy składaniu systemu kina domowego. Wiele pytań powinno przyjść do głowy podczas tego procesu. Zamiast przytłaczać siebie, tempo. Poświęć czas, aby dowiedzieć się, w co się pakujesz, zanim ślepo dokonasz zakupu. Jeśli nie masz żadnych przyjaciół entuzjastów audio, istnieje mnóstwo treści edukacyjnych i świetnych porad online i na forach poświęconych kinu domowemu. Las forum jest duży, a konsumenci uwielbiają dzielić się swoim głosem. Powiedziałbym jednak, że trafiliście w dziesiątkę znajdując nasz Uniwersytet Aperiona.

Kilka pytań

Kilka pytań, które powinniście sobie zadać to: Jaki jest główny cel systemu? W jaki sposób będę budżetował tę inwestycję? Jak bardzo będę chciał rozbudować swój system? Jakie głośniki pasują do moich potrzeb? Jaki jest mój plan działania w zakresie ustawień dla mojej podłogi?

Muzyka? Filmy? A może jedno i drugie?

W pierwszej kolejności należy ustalić, do czego będzie służył nasz system. Czy będzie on głównie odtwarzał muzykę czy filmy? Jeśli muzyka jest twoją preferencją, z okazjonalnym oglądaniem telewizji lub filmów bez planów dalszej ekspansji, wtedy możesz rozważyć zakup ładnego dwukanałowego wzmacniacza i poprowadzić wszystkie swoje oddzielne komponenty przez telewizor. Jeśli filmy są Twoją mocną stroną, wtedy jest o wiele więcej opcji, o których warto wiedzieć.

Radzenie sobie z budżetem?

Kiedy budujesz system surround dla swojego domu, budżet jest najprawdopodobniej Twoim największym zmartwieniem. Proszę budżet na ładny odbiornik. Nie chcesz być tym, który ma niesamowite głośniki, które nie są wystarczająco zasilane. Należy również pamiętać o wszystkich kabli, które mogą być potrzebne. Nie będę się tutaj zagłębiał w temat, ale istnieje wielka debata na temat tego, czy można usłyszeć różnicę z droższymi kablami, czy też nie. Kolejną rzeczą, o której należy pomyśleć, są podstawki pod głośniki lub uchwyty ścienne. A co z uniwersalnym pilotem? Chyba, że posiadanie czterech lub pięciu pilotów Ci nie przeszkadza... Nie wspominając o tym, że prawdopodobnie już ustalałeś budżet na meble i nowy telewizor lub ekran projektora.

Wspaniałą rzeczą jest to, że możesz budować go po kawałku na raz. Ale jeśli absolutnie nie możesz się doczekać i nie możesz kontrolować swojego niepokoju o dźwiękową niesamowitość, to na wszelkie sposoby uruchom tę linię kredytową!

To wielkie osiągnięcie, gdy twoje kino jest wreszcie podłączone i daje czadu. Od domowych zestawów audio 3.1 do systemów Atmos, wszystkie są bardzo satysfakcjonujące, gdy w końcu możesz usiąść, zrelaksować się i cieszyć się wspaniałym dźwiękiem. Większość ludzi wybiera domowy system audio 5.1. Zawsze można zacząć od systemu 3.1 i rozbudować go później. Jeśli chcesz zanurzyć się w świecie Atmos, pamiętaj o tym, jaki odbiornik wybrać. Większość amplitunerów ma siedem kanałów mocy, ale jest w stanie przetwarzać dodatkowe sygnały audio z wyjść przedwzmacniacza. Jeśli amplituner ma dziewięć kanałów mocy, w przypadku konfiguracji 7.1.4 Atmos potrzebny będzie dodatkowy wzmacniacz dwukanałowy.

Czy rozmiar ma znaczenie?

Rozmiar głośników to temat do dyskusji. Osobiście uważam, że żaden głośnik nie jest zbyt duży dla danego pomieszczenia, chyba że dosłownie się w nim nie mieści! Słyszałem duże głośniki w dużych pokojach, ale także w małych. Lubię wrażenia słuchowe w małych pomieszczeniach, są bardziej intymne. W większym pomieszczeniu część dźwięku może zostać pochłonięta, szczególnie jeśli jest tam sklepiony sufit. Dobry głośnik brzmi dobrze przy dużej głośności. Świetny głośnik brzmi dobrze we wszystkich zakresach dynamiki.

Rozmieszczenie głośników

Plan piętra i rozmieszczenie głośników w pokoju to zdecydowanie coś, na co warto poświęcić czas. Jeśli jest to otwarty plan piętra, jak np. salon, wtedy rozmieszczenie głośników może być nieco kłopotliwe ze względu na już istniejące meble lub oprawy ścienne lamp. Pokój dzienny jest najprawdopodobniej głównym pomieszczeniem operacyjnym w Twoim domu. To może pozwolić trochę łatwość budżet i które składniki kupować najpierw. Na przykład, jeśli głównie oglądasz filmy lub grasz w gry wideo, wtedy możesz zacząć od nowego telewizora 4K i budować stamtąd. Jeśli jest to dedykowany pokój, to sprawia, że nieco łatwiej wybrać umieszczenie. Z dedykowanych pokoi może być najlepiej do budżetu i dostać wszystko na raz. Wiem, że swędziałoby mnie, gdybym miał dedykowany pokój kinowy, który miał tylko część potrzebnego sprzętu. Aby uzyskać bardziej dogłębne spojrzenie na rozmieszczenie głośników sprawdź ostatni artykuł na blogu: Ustawianie głośników.

Podsumowując, proszę nie spieszyć się z procesem uzyskania systemu kina domowego. To będzie dobrze warte oczekiwania i wszystkie swoje ciężko przepracowane godziny, aby wybrać odpowiedni sprzęt. Jeśli nie do końca masz budżet jeszcze, cierpliwość i czekając na odpowiedni sprzęt będzie przewyższać potencjał nie jest w pełni zadowolony. Z efektywnego planowania i zadawania wszystkich pytań, które przychodzą do głowy, podróż do uzyskania kina domowego powinny być przyjemne doświadczenie. Gdy już wszystko jest skonfigurowane, przyjemność będzie trwać przez wiele lat.