Recenzja bezprzewodowych słuchawek fitness Jabra Sport Pulse

Żyjemy w niesamowitych czasach, kiedy potężny komputer mieści się w kieszeni, a słuchawki monitorują Twoją aktywność fizyczną i przy okazji udzielają Ci porad. Większość treningów sportowych jest zbudowana na metrykach ilościowych lub czasowych. Albo wykonujesz ściśle ustaloną liczbę powtórzeń, albo maksimum przez określony czas. W obu przypadkach mamy do czynienia z przerwami na odpoczynek między powtórzeniami, a także z jasno określonym programem treningowym. Wszystkie te rzeczy należy mieć na uwadze i obliczyć samemu lub można wykupić usługi trenera personalnego, który będzie nadzorował treningi. Trener kosztuje sporo pieniędzy i raczej nie zgodzi się na śpiewanie ulubionych piosenek, więc opcja zastąpienia go słuchawkami, za które trzeba zapłacić tylko raz, wydaje się więcej niż atrakcyjna.

Projektowanie, budowa i pakowanie


Słuchawki przychodzą w zgrabnym opakowaniu z grubego kartonu, klapka otwiera się jak okładka książki.


Formuła słuchawek nausznych to podwójne blokowanie, w kanale. Zestaw Jabra Pulse charakteryzuje się eleganckim, nowoczesnym wzornictwem i jest połączony przewodem o długości 58 mm z wbudowanym pilotem. Możesz używać ich w dowolnym miejscu i nigdy nie musisz się martwić - są zbudowane zgodnie z amerykańskim standardem wojskowym dotyczącym odporności na deszcz, piasek, pył i wstrząsy (IP55).Zestaw Jabra Pulse jest wygodny w użyciu niezależnie od tego, czy ćwiczysz, czy się relaksujesz. Bez względu na to, jak bardzo będziesz się starał, słuchawki nie wypadną, jeśli będą dobrze zabezpieczone. Ważące zaledwie 16 g akcesorium nie rozprasza uwagi ani nie jest niewygodne. Przy pierwszym użyciu słuchawek dousznych pojawia się nieco nieznane uczucie, ale bardzo szybko mija. Do słuchawek dołączony jest futerał do przechowywania i transportu słuchawek oraz ich odłączanych końcówek, a także pasek na rękę do smartfona.


Złącze MicroUSB znajduje się pod uchwytem na prawej słuchawce. Aby się do niego dostać należy delikatnie podnieść lub przesunąć zaczep na ucho.

Podłączyć się?

Sport Pulse jest wyposażony w technologię Bluetooth 4.0 i ma zasięg transmisji danych do 10 metrów. Może sparować się z maksymalnie 8 urządzeniami i połączyć się z dwoma z nich jednocześnie. To idealne rozwiązanie, jeśli np. używasz iPhone'a do rozmów, a osobnego odtwarzacza do odtwarzania muzyki. Słuchawki pozwalają na sterowanie muzyką, regulację głośności i prowadzenie rozmów. Pilot jest wygodny, a naciskanie przycisków jest płynne i precyzyjne. Nie zabrakło technologii NFS do szybkiego parowania z innymi urządzeniami (niedostępna w iPhone 6).

Obsługiwane są komunikaty głosowe, np. podczas połączenia, gdy zestaw słuchawkowy mierzy puls. Nie ma jeszcze języka rosyjskiego. Po naciśnięciu przycisku "sport" kobiecy głos przekazuje ważne dla biegacza informacje - czas, dystans, tętno.

Badanie wody

Słuchawki spełniają normę IP55 (Ingress Protection Rating, lub po prostu IP) systemu ochrony przed wnikaniem wody i ciał stałych do szczelnych obudów urządzeń elektrycznych:

  • Może dostać się trochę kurzu, ale nie ma to wpływu na działanie urządzenia. Pełna ochrona przed dotykiem.
  • Zabezpieczony przed strumieniem wody ze wszystkich kierunków.


Teoretycznie taki poziom ochrony jest wystarczający do wykorzystania urządzenia w armii USA. Fajnie?

Żywy trener w twoich uszach.

Produkt to kawał oprogramowania i sprzętu, a używanie Pulse bez aplikacji na smartfony jest po prostu głupie. Możesz pobrać aplikację Jabra SportLife dla systemu iOS i Android, a po podłączeniu zestawu słuchawkowego przez Bluetooth możesz zacząć używać obu urządzeń razem. Jak widzicie, pokazuje on poziom naładowania baterii Pulse, czy czujnik odebrał tętno, czas, jaki upłynął od rozpoczęcia treningu, dystans, prędkość, liczbę zużytych kalorii, możecie je wszystkie zamienić, jeśli chcecie. Albo wyświetlać tylko dwie najważniejsze metryki.

Po zakończeniu treningu wszystkie dane treningowe są zapisywane i można je przejrzeć i przypomnieć sobie, jak przebiegał poprzedni tydzień lub miesiąc. Innymi słowy, możesz zobaczyć swój postęp - lub regres. Jeśli chcesz, możesz podzielić się wynikami treningu na Facebooku/Twitterze, dodać zdjęcia i dostępna jest szczegółowa analiza.

Dźwięk

I jest "doskonała", nawet bez Dolby i aplikacji Jabra jakość dźwięku jest doskonała, z obfitym headroomem i wyjątkową pasywną izolacją hałasu - jeśli denerwują Cię hałasy w pokoju, Pulse może pomóc. Jest głośność i nie ma typowych dla Bluetooth artefaktów. Nawiasem mówiąc, użyto tu profilu 4.0, co sugeruje, że jest wsparcie dla aptX, choć nigdzie nie jest to napisane.

Głośniki o średnicy 6 mm pracują w zakresie częstotliwości 20 - 20 000 Hz, zapewniają dobry, przestrzenny dźwięk i obsługują standard Dolby. Konstrukcja słuchawek zapewnia pasywne tłumienie hałasu na poziomie 15 dB i zanurza Cię w muzyce. Efekt jest naprawdę odczuwalny.

Wniosek

Jabra Sport Pulse to naprawdę ciekawy i innowacyjny produkt, który zasługuje na uwagę. Inżynierowie Jabry zapakowali precyzyjny czujnik tętna, technologię bezprzewodową, złącze microUSB, mikrofon, dobry dźwięk oraz wytrzymałą, ochronną obudowę do niewielkiej słuchawki ważącej zaledwie 16 gramów.

To akcesorium nadaje się zarówno dla profesjonalnych sportowców, jak i biegaczy z dobrą muzyką. Wielofunkcyjne aplikacje własne pomagają skonfigurować urządzenie w sposób jak najbardziej produktywny i spersonalizowany.