Recenzja słuchawek Shozy V33. Wewnątrzkanałowy winyl

Budżetowy model z ciekawym twistem. Według projektu Shozy, ich nowy produkt ma w każdym calu ucieleśniać styl winylu i smak ciepłego analogowego brzmienia. Nawet nazwa V33 nawiązuje do prędkości obrotowej płyty winylowej. Przyjrzyjmy się tej audiofilskiej zabawce i określmy, co tak naprawdę otrzymujemy przy jej zakupie. Kocham tę markę i chcę wierzyć, że nie szczędzili środków na jakość w segmencie entry-level. Ale teraz dowiedzmy się.

Opakowanie, opakowanie, wygląd

Otwieramy małe płaskie pudełko, bardzo solidne i ładne, w nim znajdujemy słuchawki oraz 3 pary silikonowych poduszek na uszy. To wszystko. Na pocieszenie jest kartonowa płyta winylowa. Cieszę się, bo już otrzymałem plakietkę, brelok i plektrum w zestawie z różnymi słuchawkami, a winyli - nigdy. Ale szczerze mówiąc, byłoby lepiej, gdyby dodali piankę.
Obudowy słuchawek są małe i ciężkie, wykonano je z błyszczącej stali nierdzewnej, a na płytach czołowych widnieją płyty winylowe w miniaturze ze wszystkimi wytłoczonymi rowkami. Konstrukcja jest znakomita i jak na swoją cenę design jest naprawdę dobry. Dopasowanie jest zarówno klasyczne jak i BTE. Wygoda jest w porządku, ale nie przeszkadza mi to, że gardzę skromnym zestawem i staram się dokupić jeszcze kilka słuchawek, dobór odpowiednich sprawi, że szerokość sceny będzie znacznie lepsza.
Kabel nie jest wymienny, a szkoda. Oczywiście za tę cenę nie można wymagać niczego innego, ale pamiętam Whizzera A15. Chociaż słaba jakość złączek zawiodła ich w końcu, więc zapomnij, przykład jest niefortunny. Przynajmniej V33 deklaruje drut z oczyszczonej miedzi, a w wersji Pro będzie on nawet posrebrzany.
Przetworniki są dynamiczne, wykonane z grafenu. W oczekiwaniu na bogate częstotliwości basowe, kontynuujmy recenzję.Cechy:

  • - Zakres częstotliwości: od 20Hz do 20kHz.
  • - Czułość: 107dB.
  • - Rezystancja: 16 ohm.

O dźwięku

Główne testy zostały przeprowadzone na odtwarzaczach Questyle QP1R i Questyle QP2R.
Dźwięk płynący ze słuchawek jest spokojny i komfortowy. Nie zauważyłem tutaj ocieplenia i bezlampowości, ale jakaś dodatkowa melodia jest naprawdę obecna. Od razu wspomnę o bardzo szerokiej scenie, a także o dobrej szczegółowości na środku. Barwy są neutralne i niesamowicie przyjemne dla ucha.
Bas jest akcentowany, masywny i gęsty. Sub nie sięga zbyt głęboko, ale gra całkiem adekwatnie. Na absolutnie przeładowanych utworach odczuwalny jest brak kontroli, ale to norma w tej kategorii cenowej.
Częstotliwości średnie są powściągliwe i neutralne. Tam, gdzie trzeba, jest trochę długości i wspomniana wcześniej cudowna melodia. Są też niuanse, kliknięcia i overdubbing. Instrumenty mają masę i objętość, części są doskonale oddzielone od siebie. Ponownie, tonalnie słuchawki bardzo mi się podobały. Z wad, jest lekki mulisty sznyt, zwłaszcza jeśli jakość nagrania nie jest idealna.
Wysokie częstotliwości są wygładzone, nie ma tu szorstkości ani kłucia. Na gatunkach akustycznych brakuje ich ilościowo, ale wysokości dźwięku nie można nazwać ciemnym. Krój jest zgrabny, zwraca uwagę tylko w porównaniach. Ogólnie rzecz biorąc, te słuchawki radzą sobie z wymagającymi gatunkami całkiem nieźle, co jest zaskakujące dla ich segmentu. Jeśli masz ograniczony budżet, możesz przyjrzeć się bliżej.