Dunu Hephaes - najpiękniejsze słuchawki z dobrym dźwiękiem

Stworzenie pięknych słuchawek to trudne zadanie. Stworzyć piękne słuchawki tak, aby dobrze brzmiały - super trudne zadanie. Zrobić dobrze brzmiące słuchawki za normalne pieniądze to zadanie niemożliwe. Ale firmie Dunu się udało - ich model Hefajs w pełni spełnia te kryteria.

Dunu i jego rozwój opisywałem już wiele razy. Jeśli interesuje Was temat słuchawek, polecam zapoznać się z poprzednimi recenzjami modeli Crius i Ares, są również warte uwagi. Hephaes to topowy model, w którym firma wdrożyła wszystkie swoje rozwiązania i ogólny wynik jest dobry.

Specyfikacja

 • Model: DN-16
 • Przetwornik: Dynamiczny, 9mm
 • Poziom ciśnienia akustycznego: 105 ± 2dB
 • Impedancja: 16Ω
 • Zakres częstotliwości: 10Hz ~ 20KHz
 • Waga: 22 g
 • Ołów: 1,2 m
 • Wtyk: 45° pozłacany
 • Cena: ~ 625 USD.

Zestaw do pakowania i dostawy

Jak zawsze opakowanie tych słuchawek jest po prostu znakomite. Większość znacznie droższych modeli nerwowo pali w boku na tle tego, co oferuje Dunu-Topsound. Pierwsze co przykuwa uwagę to przezroczysty celofan, w który zwinięte jest pudełko. Chroni to słuchawki przed uszkodzeniem i daje pewność, że nikt przed Tobą nie korzystał ze słuchawek. Samo pudełko wykonane jest bez kompromisów i obniżania ceny. Stylowa czarna tektura, lakoniczny wzór, klapa z magnesami, aksamitne etui, wszystko wygląda na przemyślane i bardzo "drogie".

Z zestawem dostaw wszystko jest również doskonałe - nie można prosić o więcej. Mnóstwo dysz we wszystkich rozmiarach i kształtach, parę zaczepów na uszy, kołki do ubrań, a nawet dwa etui do wyboru. Pierwsza z nich wykonana jest w formie torebki na pasku z pikowanej skóry patentowej, druga to torebka ze sznurkami z miękkiej brązowej ceraty, możesz wybrać to, co najbardziej Ci się podoba i co jest wygodniejsze.

Podsumowując, z przyjemnością kupuje się Dunu dla siebie i świetnie sprawdzą się jako prezent.

Konstrukcja i komfort noszenia

Podczas gdy reszta słuchawek Dunu również była najwyższej klasy konstrukcją, Hephaes góruje nad wszystkim, co widziałem wcześniej. Srebrna metaliczna obudowa z czerwonymi nakładkami, w kształcie języków płomieni. Jednocześnie talerze są również wykonane z metalu, co dodaje kompozycji objętości. Ogólnie to wszystko wygląda bardzo fajnie, a jednocześnie nie jest papugowane.

Słuchawki wyglądają bardzo solidnie za sprawą metalu, przyczyniają się do tego również dobrej jakości kable, rozgałęziacz i wtyczka. Wtyczka kątowa 45° jest dobrym kompromisem pomiędzy wtyczkami prostymi a kątowymi.

Po raz kolejny nie mogę pochwalić uchwytu drutu wykonanego w formie małej gumowej zakładki, który stosuje Dunu - to chyba najlepsze rozwiązanie jakie widziałem.

Pod względem noszenia nie ma najmniejszego problemu. Duża ilość dołączonych słuchawek pozwala na znalezienie idealnego dopasowania, a dołączone do zestawu kołki do ubrań i zaczepy na uszy praktycznie eliminują efekt mikrofoniczny.

Dźwięk

Słuchaliśmy następujących urządzeń.

 • MacBook Pro początek 2011 r.
 • Fiio E17 w HogMode jako DAC/wzmacniacz
 • Decibel jako gracz
 • Nagrania w formatach bezstratnych
 • Ambient Acoustics AM4 jako źródło odniesienia

Ogólnie rzecz biorąc, słuchawki mają jakość dźwięku charakterystyczną dla dynamicznych promienników, z tendencją do jasności. Bas jest trochę ponadprzeciętny, nie jest bardzo szybki, ale do większości utworów wystarczy. Średnica i góra są dobrze dopracowane, nie ma sybilantów, ani miażdżących uszy tweeterów. Słuchawki te są dość uniwersalne i nadają się do wielu gatunków muzycznych.

Megadeth - Peace Sells
Przyjemne i obszerne brzmienie, słynny basowy riff na początku idealnie pasuje do Dunu. Dobrze zrobione z chrapliwym głosem Mastaina i solówkami gitarowymi od 2:00.

Queen - Another One Bites the Dust
Queen nigdy nie działali w wąskich ramach określonych gatunków, woląc tworzyć własne ramy. Ta kompozycja nie jest wyjątkiem, który można nawet zakwalifikować jako disco. W Dunu Hephaes słychać to szczególnie: słynny basowy riff, napędzająca melodia, gitarowe improwizacje - wszystko jest przeniesione więcej niż dobrze.

Pink Floyd - Money
Dzięki intro z dźwiękami bankomatu i linią basu, utwór ten służy jako bardzo dobry test systemu akustycznego, który Dunu przechodzą dość bez wysiłku. Wszystkie zabawy ze stereo, które tak lubią muzycy Pink Floyd, słuchawki udaje się odtworzyć bez obciążenia, podobnie jak i sam utwór.

Bruce Dickinson - "Tyranny of Souls
Utwór wpisuje się w najlepsze tradycje Bruce'a. Powolny wstęp z dużą ilością basu i tworzący niespokojną atmosferę, przede wszystkim dzięki basowi, gwałtowne przejście, gdzie Bruce pokazuje całą moc swojego wokalu, ciekawe i nietypowe riffy - wszystko tu jest. Słuchawki Dunu również dobrze sobie z tym radzą, choć jak na mój gust jasność mogłaby być nieco zmniejszona.

Shaun Guerin - Francja
Niezwykle piękne dzieło geniusza progresywnego rocka, który odszedł tak wcześnie. Złożona, wielowymiarowa melodia, bogata w klawisze i efekty. Kosztem wypracowania wysokich tonów, Hefajs radzi sobie z tym równie dobrze.

Maxx Klaxon - Die With Your Boots On
Freaky electronic version of famous Iron Maiden hit, oprócz tanecznej melodii i recytatywu, wymawiającego tekst piosenki, ozdobiony dziecięcym wokalem i mnóstwem polifonicznych efektów, brzmi świeżo i ciekawie, zwłaszcza dzięki bassline'owi w Hephaes.

Leonard Cohen - First We Take Manhattan
W przeciwieństwie do znanych nam piosenek Leonarda, ta kompozycja zaskakuje dość agresywnym elektronicznym rytmem. Jednak gdy wchodzi wokal, nie ma wątpliwości, kto jest wokalistą. Wspaniały utwór, zasłużenie umieszczony na ścieżce dźwiękowej Watchman, z łatwością nadaje się do słuchawek Dunu-Topsound.

Dethklok - Laser Cannon Deth Sentence
Kompozycja, która udowadnia, że nawet przeciągnięty zespół metalowy jest w stanie dać sadze, jeśli ma się za sobą świetnych muzyków. W rzeczywistości - nieustający hymn wściekłości i zniszczenia. Niewiarygodnie szybka melodia, z napiętą sekcją basową, koślawymi riffami i wesołym tekstem, dzięki słuchawkom tworzy gęstą falę dźwięku, czyli dokładnie to, czego potrzeba do takich utworów.

Zgodność

Słuchawki są przeznaczone do każdego sprzętu i nawet przy prostych źródłach nie ma na ogół degradacji dźwięku. Wypróbowałem je ze standardowym iPhone 4 oraz Sandisk Sansa Clip+ i byłem zadowolony.

Wnioski

Jeśli szukasz wizerunkowych słuchawek dousznych Dunu Hephaes będzie idealnym wyborem, ponieważ za dobrą cenę oraz atrakcyjny wizualnie i oryginalny wygląd otrzymasz wysokiej jakości dźwięk, który jest godny znacznie droższych modeli.

Appleinsider.com

Pavel Dmitriev