8 powodów, dla których warto kupić słuchawki JBL Under Armour Sport Wireless Train | Recenzja słuchawek sportowych JBL i Under Armour

Na rynku jest mnóstwo słuchawek sportowych, ale za każdym razem obiecuje się nam, że są najwygodniejsze/najbardziej niezawodne/spalające tłuszcz/zwiększające masę mięśniową itd. Tym razem wszystko jest takie samo, ale z ciekawym podtekstem. Firmy Under Armour i JBL nawiązały współpracę i stworzyły całą serię słuchawek sportowych. Under Armour Sport Wireless Train to jedno z tych rozwiązań o wyjątkowych właściwościach. Czy możemy to sprawdzić?

Kim są JBL, każdy wie. Dla tych, którzy nie wiedzą - jest to amerykańska firma założona przez Jamesa Bullougha Lansinga w 1946 r., który w 1949 r. popełnił samobójstwo, ponieważ sprawy nie układały się najlepiej. W tym momencie firma przeszła w ręce Billa Thomasa, ówczesnego wiceprezesa, który sprawił, że JBL stała się tak popularną marką.

Historia Under Armour jest mniej tragiczna - firma odzieżowa została założona w 1996 r. w tym samym USA przez 24-letniego trenera futbolu amerykańskiego Kevina Planka. Początkowo odzież była przeznaczona dla drużyn piłkarskich, ale w kolejnych latach Under Armour podbiła światowy rynek i obecnie z powodzeniem konkuruje z takimi światowymi markami jak Nike, Adidas czy New Balance.

W tej historii brakuje jednak jednego ważnego punktu - obie firmy są entuzjastami innowacji i chcą mieć w swoim arsenale kompletny ekosystem. Jeśli sportowiec chce uprawiać sport, to według firm JBL i Under Armour producent powinien zadbać nie tylko o strój, ale nawet o taką rzecz jak słuchawki.

Co zatem odróżnia Under Armour Sport Wireless Train od innych słuchawek tej samej firmy JBL? Zrób notatki:


1. technologia tkanin Under Armour

Powiesz: "watafka, gówno mnie obchodzi, jaki materiał jest na moich słuchawkach". A wtedy stado żaków i biegaczy pobiegnie, aby zmienić Twoje zdanie. Poduszki nauszników są wykonane z materiału Under Armour Fabric Technology. Zapewnia to doskonały komfort nawet wtedy, gdy jesteś oblany potem, a Twój odbiornik GPS ma zapisane 40 km biegu. Materiał ten jest doskonale oddychający, Twoje uszy, przepraszam, nie będą śmierdzieć, schnie bardzo szybko i doskonale dopasowuje się do kształtu Twojej napompowanej głowy.


2) TalkThru

Dlaczego nikt wcześniej na to nie wpadł? TalkThru to przycisk na kubku, który po jednym naciśnięciu zmniejsza głośność do minimum i aktywuje mikrofony, abyś mógł słyszeć wszystko, co dzieje się wokół Ciebie. Teraz nie musisz już zdejmować słuchawek, gdy chcesz zamienić kilka słów na siłowni lub podczas joggingu. JBL, Sony i Parrot mają podobne funkcje, ale nie są one tak sprytne jak w przypadku firmy Under Armour. Powyższe modele po prostu aktywują dźwięk otoczenia, ale głośność pozostaje na tym samym poziomie, a użytkownik otrzymuje więcej akcji.


3. Twarda walizka

Opakowanie nie różni się od standardowych rozwiązań JBL, z jedną różnicą - tym razem mamy fajne sportowe etui odporne na wstrząsy. W futerale znajduje się etui na dołączony kabel i inne akcesoria.


4. IPX4

Tak, ochrona przed kurzem i wilgocią jest niezbędna podczas ćwiczeń - biegania i jazdy na rowerze w deszczu lub po prostu intensywnego treningu. Słuchawki są wykonane z mocnego plastiku i sprawiają wrażenie naprawdę solidnego zestawu. Nie deklaruje się odporności na wstrząsy, ale jeśli będą latać po siłowni, a będą latać, nic im się nie stanie.


5. Na zewnątrz

Z wyglądu jest to naprawdę sportowe i surowe urządzenie. Nie można powiedzieć, że są to słuchawki na co dzień - ten wygląd oczywiście nie pasuje do garnituru, a także do dżinsów. Jest to narzędzie o przeznaczeniu wyłącznie sportowym - należy o tym pamiętać przy zakupie.


6. Łatwość użycia

Przyciski i suwaki są bardzo łatwe do wyczucia i naciśnięcia - to tylko 100% tego, że bardzo, bardzo szybko się do nich przyzwyczaisz. Jest to prawdopodobnie jedno z najwygodniejszych rozwiązań, jakie kiedykolwiek widziałem w słuchawkach.


7. Dźwięk

Nadaje się do bezprzewodowych słuchawek sportowych, ale nie do niczego więcej. Za moje pieniądze firma JBL ma ładniejsze rozwiązanie w postaci głośnika JBL E65BTNC - jest w nim aktywna modulacja szumów i dźwięk jest nieco ładniejszy. Ale z drugiej strony musimy pamiętać, że w przypadku słuchawek sportowych mamy nieco inne priorytety.

Brzmienie jest tu zbite, skoczne i, jak mi się wydawało, zorientowane na rock and rolla. Są to utwory napędzające, a nawet ciężkie, które grają twardo i chłodno, z metalicznym posmakiem i bez nadmiernego basu. Jeśli spróbujesz go ocenić, to będzie to solidne 4 na 5.


8. Autonomia

Słuchawki Under Armour Sport Wireless Train grają przez 16 godzin przy średniej głośności, ale sztuczka polega na czymś innym - w tym przypadku obsługiwane jest szybkie ładowanie. Szybkie ładowanie oznacza, że słuchawki mogą bez problemu naładować się na długi trening w czasie potrzebnym na przebranie się. W ciągu 5 minut ładowania Twoje uszy będą grały przez godzinę. To całkiem fajne.

Odtwórz stronę