Recenzja słuchawek Soundcore Life Tune | ANC i fajny dźwięk za grosze!

Po raz pierwszy chcę przyznać nagrodę za adekwatną nazwę dla słuchawek Anker. Tym razem mamy nie jakieś Anker Soundcore ANC Life Dot Pro 2 Elite Good Bad, ale właśnie Soundcore Life Tune. Ale tak jak poprzednio - każde nowe słuchawki od Ankera to świetny produkt. Tak było w przypadku nowego. W tej recenzji dowiemy się, jak producentowi udało się za takie pieniądze upchnąć ANC i dobry dźwięk w wygodnej obudowie.

Zawartość opakowania

Life Tune jest dostarczany w twardym etui z kablem do ładowania, kablem AUX i dokumentacją w środku.

Projektowanie i ergonomia

Zewnętrznie słuchawki są podobne do poprzednich modeli Soundcore overhead i jak mi się wydawało, do słuchawek JBL. Wygląd to szóstka, podobnie jak budowa i materiały. Opaska składa się z kilku elementów - żelaznego łuku, miękkiej warstwy wewnętrznej i plastikowej osłony. Miski wykonane są dość oryginalnie i składają się z dwóch talerzy. W mniejszym z nich znajdują się wszystkie elementy sterujące i przyłącza. Na lewej muszli znajduje się gniazdo USB-C do ładowania, przycisk zasilania, wskaźnik stanu oraz przycisk NC. Na prawej muszli znajdują się przyciski głośności, przycisk wielofunkcyjny do sterowania odtwarzaniem i odbierania połączeń oraz gniazdo mini-jack do słuchania muzyki za pomocą kabla. Ponadto, prawy kubek jest wrażliwy na dotyk i dotknięcie go aktywuje tryb przezroczystości.

Słuchawki wyglądają schludnie i są bardzo uniwersalne, do każdego stylu ubioru są na miejscu. Komfort to również pełen porządek, są bardzo lekkie, poduszki nauszników są bardzo miękkie, nie ma żadnego dyskomfortu przez wiele godzin. Wszystkie elementy sterujące są na swoich miejscach i są świetne do znalezienia na ślepo. Konstrukcja jest składana, a kubki się obracają.

Soundcore Life's sound .

Poduszki słuchawki Soundcore Life Tune są miękkie nie bez powodu! Od razu widać w nich miękkość dźwięku! I to są naprawdę jedne z najbardziej miękkich i wygodnych słuchawek w ostatnim czasie dla mnie, tak, nie szczerość oczekiwać tutaj, ale model jest szalenie przyjazny dla userów i będzie zadowolić tylko o każdy, kto słucha go. Nawet Slipknot gra tu łagodnie. Średnie i wysokie częstotliwości są gdzieś wyprane z powodu basu, warto to zrozumieć i od razu zaakceptować. Jeśli więc szukacie klasycznych słuchawek i zależy wam na maksymalnej szczegółowości i dzwonieniu, to nie jest to odpowiednie miejsce. Głośność jest tu po prostu dobra, ma się wrażenie, że muzyka gra dookoła, a Ty jesteś w centrum. Jest to możliwe nie tylko dzięki dość dużym 40-milimetrowym przetwornikom, ale także dzięki formatowi nausznemu i materiałom wewnętrznym poduszek słuchawki.

Nie mam praktycznie żadnych problemów z ANC, szczególnie biorąc pod uwagę cenę tego modelu. Owszem, redukcja szumów nie dorównuje rozwiązaniom Sony i Bose z najwyższej półki, ale cena też jest inna. Jeśli oceniłbym modulację szumów w Sony WH-1000XM4 na 100 punktów, to Soundcore Life Tune oceniłbym na 80, a to świetny wynik. Co najważniejsze, nie ma żadnego dyskomfortu podczas słuchania muzyki z włączonym ANC, co czasami się zdarza. Jest też tryb przezroczystości, który również działa dobrze, jedyne co mi się nie podoba to jego realizacja - nie zawsze wygodnie jest przytrzymać odpowiedni kubek przez kilka sekund, lepiej by było, gdyby ta funkcjonalność była w formie przycisku, ale to tylko drobiazg.

Na plus dodam jeszcze dla tych, którzy pracują ze słuchawkami z dźwiękiem - tutaj jest możliwość podłączenia za pomocą kabla, co docenią zarówno serwisanci, jak i dźwiękowcy. A co więcej, także gracze i filmowcy. Przy okazji w temacie graczy - gry brzmią tu bardzo klimatycznie, poleciłbym nawet te słuchawki jako gamingowe ze względu na ich miękkość.

Autonomia

Ponieważ słuchawki te są produkowane przez producenta najlepszych kostek brukowych na świecie, autonomia jest tu pełna. Bez ANC Life Tune grają przez pełne 60 godzin! I z redukcją szumów 40. Oba wyniki są doskonałe, a ich pełne naładowanie trwa 2 godziny. Obsługiwane jest również szybkie ładowanie w ciągu 5 minut, które zapewnia 4 godziny słuchania.

Mikrofon

Mikrofon jest absolutnie w porządku jak na słuchawki o takiej formie. Przekonaj się sam w naszej recenzji wideo:

Odtwórz