Denon DA-10

Zewnętrzne przetworniki DAC USB dla urządzeń mobilnych charakteryzują się niewielkimi rozmiarami i możliwością autonomicznej pracy z wbudowanej, wydajnej baterii. Dlatego są one przeznaczone przede wszystkim do współpracy ze smartfonami i przenośnymi odtwarzaczami. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby używać ich z komputerem stacjonarnym lub laptopem.

Kiedy mówimy "DACi USB dla urządzeń mobilnych", nie powinniśmy zapominać, że są to urządzenia naprawdę uniwersalne. Ich zakres zastosowań jest bardzo szeroki i wyraźnie wykracza poza "słuchanie muzyki w podróży".

Projektowanie i ergonomia

Denon DA-10 wygląda bardzo solidnie i dość brutalnie jak na mobilny gadżet. Korpus wykonany jest z plastiku, ale ozdobne aluminiowe płytki nadają urządzeniu szczególnego "technokratycznego uroku". Duży regulator głośności również wspiera "wizerunek" drogiego i poważnego urządzenia.

Osobną piosenką jest dołączone duże skórzane etui z dwoma przegródkami. Bardzo wygodnie mieści się w nim zarówno smartfon, jak i DAC. Jest też osobny "przedział" do przechowywania kabli. Ważna uwaga: smartfonem (i odtwarzaniem) można sterować bezpośrednio przez przezroczyste okno etui, bez konieczności wyjmowania telefonu.

Budowa i funkcjonalność

Pod względem "konstytucji" jest to model "wysokich lotów", który jest w stanie konkurować nie tylko z telefonami komórkowymi, ale także ze stacjonarnymi rozwiązaniami klasy audiofilskiej. Przetwornik Burr-Broun PCM1795 rządzi piłką (Denon bardzo go szanuje) - wielu znanych producentów Hi-Fi stosuje ten układ także w swoich stacjonarnych komponentach audio. W związku z tym, przetwornik C/A jest w stanie zapewnić częstotliwość próbkowania danych audio od 32 do 192 kHz i szybkość bitową do 24 bitów.

Obsługiwany jest również jednobitowy format DSD (stosowany w SACD) do 64/128 bitów. Filtrowaniem cyfrowym zajmuje się ekskluzywny, autorski system AL32 advanced DSP, misternie upsamplujący standardowe audio z 16 do 32 bitów. Odświeża to wysokie częstotliwości i sprawia, że bas jest bardziej "słyszalny". DA-10 posiada również inne narzędzia kształtowania dźwięku, aby zmniejszyć szorstkość sygnału, szum fazowy i zminimalizować jitter.

DA-10 wykorzystuje najnowocześniejsze układy cyfrowego przetwarzania sygnału i referencyjne komponenty firmy Denon. Układ taktowania wykorzystuje dwa specjalne kryształy, każdy odpowiedzialny za własną częstotliwość próbkowania. Sekcja cyfrowa odpowiada za asynchroniczne przetwarzanie sygnału na wejściu USB-B. Zapewnia to stabilność i jakość dźwięku z Twoich słuchawek lub systemu audio. Odizolowana sekcja zasilania i przetwarzania sygnału jest odizolowana od wewnętrznych zakłóceń elektrycznych.

Zgodność z szeroką gamą urządzeń mobilnych

DA-10 dostarczany jest z wyborem kabli do podłączenia do szerokiej gamy przenośnych odtwarzaczy muzycznych i smartfonów. 30-pinowy kabelUSB będzie współpracował z większością urządzeń Apple, w tym z iPodem, iPodem touch, iPhonem i iPadem. Kabel USB-Lightning służy do podłączenia najnowszych urządzeń Apple takich jak iPhone 5 i 6, iPad Air oraz innych modeli, które posiadają złącze Lighting. Do podłączenia innych gadżetów służy złącze USB-micro"B" oraz 3,5mm-3,5mm analogowy przewód stereo do podłączenia wyjścia słuchawkowego w odtwarzaczu, przewód posiada z obu stron wtyczkę w kształcie litery L, co zapewnia wygodne i bezpieczne połączenie.

Do podłączenia urządzeń z systemem iOS przewidziano gniazdo USB. Jest też port Micro USB do komunikacji z komputerem. Na wyposażeniu jest analogowe (liniowe) wejście audio 3,5 mini-jack. Przełącznik wzmocnienia (umieszczony na froncie) pozwala na podłączenie słuchawek o dowolnej konstrukcji (o różnych impedancjach), a także na optymalizację sygnału wyjściowego pod kątem przesłania go do zewnętrznej końcówki mocy (lub aktywnych monitorów akustycznych). Dla słuchawek i wyjścia liniowego jest też 3,5 mini-jack.

W związku z tym jest wszystko, co potrzebne (złącze + regulator), aby zapewnić, że wzmacniacz może być również używany jako zewnętrzny DAC dla analogowego systemu hi-fi. Zintegrowany akumulator litowo-jonowy o pojemności 3200 mAh wystarcza na 7 godzin pracy z iPhonem lub iPadem, a po podłączeniu przez wejście analogowe można słuchać muzyki przez prawie 24 godziny.

Dźwięk

Dźwięk Denona DA-10 pozostawia przyjemne wrażenie. Tak, dźwięk jest budowany dokładnie tak, aby "podobał się" słuchaczowi. Czuć, że Denon ma swoje własne rozumienie "Piękna", które firma ucieleśnia w dźwięku. Dlatego dźwięk można określić jako "audiofilski". Intryguje, angażuje, otwiera coś nowego, coś wcześniej nieznanego... Szerokość pasma częstotliwości, przejrzystość i klarowność - na najwyższym poziomie. Jeśli użyjemy wysokiej klasy słuchawek lub podłączymy DA-10 do poważnych aktywnych monitorów akustycznych, otrzymamy zaskakująco "dojrzały", wielkoskalowy dźwięk z wystarczająco szeroką i zaglądającą w głąb sceną oraz ostro skupionymi głosami. Mimo to, jest to rzecz raczej dla przyjemności słuchania niż dla pedantycznej, analitycznej analizy danych audio.

Mocny DAC o solidnej konstrukcji i wysokiej jakości dźwięku. Muzyczne pismo urządzenia ma pewną własną "kaligrafię" (co jest generalnie charakterystyczne dla produktów Denona) - fani marki będą zadowoleni. Urządzenie bez problemu "zgrywa się" nawet z najbardziej wymagającymi i żądnymi mocy słuchawkami. Urządzenie może być jednak z powodzeniem stosowane także w stacjonarnych systemach audio do odtwarzania muzyki przez głośniki. Cieszy również wyposażenie, w tym dwuczęściowe etui i kable na każdą okazję.

Dół


-USB DAC dla urządzeń mobilnych / wzmacniacz słuchawkowy
-Audiofilski przetwornik Burr-Briwn PCM-1795; filtrowanie cyfrowe z wykorzystaniem autorskiej technologii AL32 advanced DSP; stosunek sygnału do szumu - 108dB
-2 x USB i wejście liniowe; wyjście audio 3,5mm; kompatybilny z różnymi wersjami iPhone / iPod -przewodniki w zestawie
-Przełącznik poziomu wzmocnienia: low / high
-Aluminiowa obudowa; dwuczęściowy skórzany futerał w zestawieGłówne

zalety Denona DA-10 to technologiczny design, łatwość obsługi i wysoka jakość dźwięku


.


Miłośnicy bardziej surowego, neutralnego, analitycznego brzmienia mogą uznać sposób grania za nieco "upiększony".