Test budżetowych słuchawek za mniej niż 15 dolarów - grają naprawdę dobrze!

Budżetowe słuchawki douszne to jedne z najlepiej sprzedających się słuchawek. Aby pomóc Ci w wyborze, postanowiłem przygotować materiał, w którym wybrałem najpopularniejsze modele i przeprowadziłem ich testowe porównanie.

W teście wzięły udział następujące słuchawki:

  1. JBL T110 ≈ 13 USD
  2. Sony MDR-EX15LP ≈ 10 USD
  3. Philips SHE3900 ≈ 10 USD
  4. Panasonic RP-HJE125 ≈ 9 USD
  5. KOSS KEB9i ≈ $13

Ponieważ są to słuchawki budżetowe, jako źródła użyto smartfona Apple iPhone 6s - odtwarzacze Hi-End nie przyniosły żadnych rezultatów.

JBL T110

Przed Tobą JBL T110 - jeden z najdroższych modeli w teście, który kosztuje 13 dolarów. Słuchawki są dostarczane w schludnym pudełku, w którym znajdują się dodatkowe poduszki na uszy oraz dokumentacja.

Wygląd i ergonomia są wzorcowe dla tego typu słuchawek. Miseczki wykonane są z błyszczącego tworzywa sztucznego i są bardzo lekkie, nie powodują dyskomfortu podczas długotrwałego słuchania. Kabel typu "makaron" nie jest tak podatny na splątanie jak inne. A skoro mowa o kablu, w zestawie znajduje się pilot z mikrofonem.

Jeśli chodzi o dźwięk, mamy do czynienia z dość miękkim i soczystym obrazem. W przypadku 13 USD bardzo trudno jest wysuwać roszczenia, zwłaszcza w odniesieniu do słuchawek marki JBL - firma ta produkuje głównie drogie i wysokiej klasy urządzenia. Główny nacisk położono na głośniki niskotonowe, które mogą zadowolić nawet tych, którzy korzystają z droższych modeli. Tony wysokie i średnie nie są tak gładkie, jak byśmy sobie tego życzyli, ale nie są też tak ohydne, jak mogłyby być za te pieniądze. Podoba mi się izolacja akustyczna - w głośnej metropolii nie trzeba nawet podkręcać głośności do maksimum.

Projekt: 5

Ergonomia: 5

Dźwięk: 4,5

Izolacja akustyczna: 5

Sony MDR-EX15LP

Opakowanie słuchawek Sony MDR-EX15LP jest dokładnie takie samo jak JBL T110 - z dodatkowymi poduszkami na uszy i dokumentacją.

Wzornictwo to budżetowy klasyk firmy Sony, czyli najmniejsze możliwe plastikowe kubki, kabel z sekcją i minimalizm. Ergonomia jest dobra - wygodne wkładki douszne, które doskonale sprawdzają się w codziennym, wielogodzinnym użytkowaniu.

Dźwięk słuchawek jest jednym z najlepszych w teście. Dźwięk jest bardziej płaski niż w przypadku JBL T110, bas jest bardziej zadbany, a średnica nieco ładniejsza. Poza tym nie można sobie życzyć nic lepszego za taką cenę. Izolacja akustyczna jest doskonała, zwłaszcza jeśli weźmie się pod uwagę wybór poduszek usznych w tym rozmiarze.

Projekt: 4

Ergonomia: 5

Dźwięk: 4,5

Izolacja akustyczna: 5

Philips SHE3900

Philips SHE3900 to najbardziej luksusowe słuchawki douszne w teście. Chromowane wkładki douszne, oryginalne uszczelki, opływowy kształt. Nie ma problemów z komfortem, ale tutaj miseczki są już większe niż w JBL czy Sony.

Pod względem brzmienia obraz w słuchawkach Philipsa jest następujący: bardziej naturalne i żywe brzmienie, smyczki grają świetnie, ale brakuje im głębi, wszystko jest trochę płaskie. Do rocka nie nadają się dla mnie - przy dużej głośności jest to dźwięk rozdzierający uszy. Do popu, hip hopu i innej bardziej basowej i łagodnej muzyki - całkiem ok.

Projekt: 5

Ergonomia: 4,5

Dźwięk: 4

Izolacyjność akustyczna: 4,5

Panasonic RP-HJE125

Swego czasu przez długi czas sam używałem słuchawek Panasonic. Wtedy wydawało mi się, że nie może być lepszego dźwięku za te pieniądze. Wiesz, wiele się zmieniło w moich gustach muzycznych, zwłaszcza jeśli chodzi o technologię, ale nadal uważam RP-HJE125 za jednego z najfajniejszych przedstawicieli w swojej klasie.

Słuchawki wyglądają schludnie i stylowo - dostępna jest ogromna liczba kolorów, co będzie miało duże znaczenie dla młodych ludzi. Projekt jest naprawdę ponadczasowy i będzie służył przez lata, mimo że zastosowane materiały nie należą do najlepszych. Podczas korzystania ze słuchawek można zauważyć tylko pozytywne aspekty.

Dźwięk jest miękki i lekko przytłumiony, po Philips SHE3900 brakuje mu wysokich tonów, ale ogólnie obraz jest przyjemniejszy i bardziej przestrzenny. W celu uzyskania doskonałej izolacji akustycznej sugeruję użycie największych poduszek usznych.

Projekt: 4,5

Ergonomia: 5

Dźwięk: 4,5

Izolacyjność akustyczna: 4,5

KOSS KEB9i

Słuchawki firmy KOSS nie bez powodu znalazły się na samym dole listy - są to naprawdę outsiderzy testu. Konstrukcja i materiały - halo, przejście w pobliżu metra, nawet plastik śmierdzi. Ergonomia jest jak z lat 90. Dźwięk jest dokładnie taki sam, płaski i bez wyrazu. Jedyną rzeczą, która ucieszyłaby KEB9i, jest pilot z mikrofonem - ale na dobrą jakość z mikrofonu nie warto czekać. Izolacja akustyczna nie jest zbyt dobra.

Projekt: 2

Ergonomia: 3

Dźwięk: 2,5

Izolacja akustyczna: 3

Wniosek

Jak widać, jest kilka naprawdę dobrych słuchawek w cenie poniżej 15 dolarów. Polecam przede wszystkim model JBL T110, następnie Sony MDR-EX15LP, Panasonic RP-HJE125 i Philips SHE3900. Wszystkie te modele są całkiem dobre w swojej klasie i warte rozważenia. Jednak KOSS KEB9i warto kupić tylko w jednym przypadku - gdy w pobliżu nie ma innych słuchawek.

JBL T110

Sony MDR-EX15LP

Philips SHE3900

Panasonic RP-HJE125

KOSS KEB9i

Projekt

5

4

5

4,5

2

Ergonomia

5

5

4,5

5

3

Dźwięk

4,5

4,5

4

4,5

2,5

Izolacja akustyczna

5

5

4,5

4,5

3

Razem

4,9

4,6

4,5

4,6

2,6