Recenzja Marshall Kilburn II - gwiazda wieczoru

Obecnie Marshall jest popularny wśród młodych ludzi dzięki seriom słuchawek Major i Monitor. Jednak około 20 lat temu Marshall był niezawodnym towarzyszem takich znanych na całym świecie zespołów, jak AC/DC, Kiss, Iron Maiden i innych. W sklepach policyjnych jest ogromny wybór wzmacniaczy i głośników tej firmy, ale tak kompaktowego, a jednocześnie wydajnego głośnika Bluetooth Marshall nie wypuścił (a przynajmniej nie stał się tak popularny). Wszystko to jest z pewnością bardzo fajne, ale czy udało Ci się zachować specyficzne brzmienie i rock'n'rollowego ducha w tak małym pudełku?


Projektowanie i montaż

Przede wszystkim muszę powiedzieć, że projektowania Marshalla nie można łączyć z niczym innym. Nawet z odległości kilkudziesięciu metrów, dzięki ostrej tulei i maskownicy nad głośnikami od razu wiadomo, kto wydał to urządzenie. Wygląda to jak kolumna, jakby ze sceny jakiegoś festiwalu wzięto ogromny wzmacniacz i po prostu wielokrotnie go zmniejszono. Jeśli o mnie chodzi, wyszło świetnie. Właściwie Marshall nie będzie nagradzany za swoje projekty (cóż, nadal dostają wyróżnienia za swoje projekty, które nie zmieniły się od 50 lat).

Głośnik jest również wyposażony w uchwyt z plastikowymi rączkami, które ułatwiają transport urządzenia. Z drugiej strony ma efektowny czarny kolor, który bardzo dobrze komponuje się z ogólnym obrazem. Uchwyt można zdjąć i dopasować do własnych potrzeb, co bardzo mi się spodobało. Przejdźmy teraz do montażu. Szczerze mówiąc, nie ma o czym mówić. Ponieważ w tej kolumnie nie ma niczego, co można by złamać lub skręcić, montaż jest po prostu wspaniały. Kolumna sprawia wrażenie solidnej metalowej kostki, to wszystko.


Dźwięk

"Powiedz mi, że masz w sobie coś z Marshalla, a powiem ci, jakiej muzyki słuchasz" - (c) anonim. Marshall zawsze miał charakterystyczne brzmienie. Charakterystyczne w tym sensie, że nie każda muzyka, którą tworzą, brzmi tak samo. Jeśli słuchasz dubstepu, techno lub czegokolwiek w tym stylu, w większości przypadków dźwięk głośnika nie przypadnie Ci do gustu. Jeśli jesteś zagorzałym rockmanem lub metalowcem albo po prostu słuchasz muzyki pop, ten głośnik jest dla Ciebie. Głośnik ten ma imponująco szeroką scenę z bardzo wyraźną średnicą i wysokimi tonami. Jeśli chodzi o niski zakres częstotliwości, głośnik jest nieco zbyt mocny, ale ogólnie jest fajny. Kolumna jest jednak wyposażona w regulatory tonów wysokich i niskich, co umożliwia dostosowanie dźwięku do własnych upodobań. Warto również zauważyć, że w niektórych kompozycjach nie jest on zbyt widoczny.


Autonomia i konfiguracja

Nie ma wątpliwości co do autonomii w ogóle. Deklarowane 20 lat przy średnim zużyciu energii elektrycznej jest odtwarzane bez żadnych problemów. Ładuje się bardzo szybko. W zestawie znajduje się tylko kabel do ładowania. Port AUX jest dostępny, ale kabel nie został włożony. Obecny jest także Aptx (kodek umożliwiający przesyłanie muzyki przez Bluetooth bez utraty jakości).