FiiO F9 Pro | Hybrydy jak należy!

Gdy dostałem w swoje ręce xDuoo X20, od razu poprosiłem o jakieś dobre słuchawki do przetestowania u mnie. X20 przetestujemy już wkrótce, ale na razie porozmawiamy o kilku słuchawkach wartych uwagi. Poznajcie FiiO F9 Pro.

Ergonomia

Dopasowanie słuchawek w dużej mierze zależy od tego, jakie poduszki nauszne wybierzemy. Powiedzmy, że odczuwałem lekki dyskomfort przy piankowych nausznikach, choć jestem fanem pianki. Chodzi mi o to, że "uchwyt" ciągle się łamał i jeden z earpadów ciągle się wysuwał pogarszając dźwięk. Ale to nadmiar dużego wyboru - przecież jak założyłem klasyczne silikonowe, to problem zniknął.

Podczas dłuższego słuchania nie ma żadnego dyskomfortu, a słuchawki nadają się do absolutnie każdego scenariusza użytkowania: dom, droga, sport, transport itp.


Dźwięk

Pod względem brzmienia dostajemy dokładnie to, co zamówiliśmy - top. Za takie pieniądze oczekuje się pięknego i gładkiego dźwięku w całym zakresie AFC i faktycznie to mamy. Ktoś może narzekać na suchość dźwięku, ale myślę, że takich osób będzie niewiele. Dźwięk jest prawdziwy, tak to się chce opisać. Lekko sucho-studyjne, jak w samym środku miksowania na monitorach z inżynierem dźwięku. Takie brzmienie da Ci możliwość docenienia każdego muzycznego szczegółu i słuchania albumu ulubionego artysty z przyjemnością - bez kitu, tylko czystość i hardcore.

Ci, którzy chcą popu - lepiej niech spojrzą na AKG N40, natomiast dla tych, którzy cenią sobie piękno natury - proszę udać się do FiiO F9 Pro. W chwili pisania tych wierszy słuchałem nowej płyty The Neighbourhood. To piękna i zmysłowa muzyka współczesna, która udowadnia, że świat nie oszalał jeszcze na punkcie swojego thrashu. To właśnie najnowszy album wspomnianych muzyków naprawdę ukazuje piękno uszu, zwłaszcza przy zbalansowaniu poprzez nowe xDuoo X20 - no, naprawdę wspaniałe.

Za tak piękne brzmienie odpowiada technologia hybrydowa, która opiera się na 2 radiatory armaturowe i 1 dynamiczny. To właśnie to daje mu tak zdumiewający zakres częstotliwości, od 14 Hz do 40 000 Hz.