Sennheiser IE 400 PRO recenzja | słuchawki douszne dla PRO

Sennheiser IE 400 Pro to jednouszne słuchawki dynamiczne o możliwie najpłynniejszym dźwięku, zaprojektowane do zastosowań profesjonalnych. W skrócie są to przepiękne słuchawki douszne.

Moja pasja do dobrego dźwięku zaczęła się od słuchawek Sennheiser. A dokładnie z serią IE. Czy to był 2008 lub 2009 rok, a ja kupiłem muzyczny smartfon Samsung i450, i chciał mieć dobre słuchawki. Ja wybrałem Sennheiser IE 4. Przy pierwszym odsłuchu słuchawek zaskoczyła mnie suchość i brak dźwięku - brak basu jak na Koss The Plug, jakieś przypadkowe dźwięki, a cena 100$ nie zrobiła na mnie wrażenia.

Minął tydzień, a ja nabrałem ochoty na dźwięk wysokiej jakości i słuchanie muzyki stopniowo stało się moim hobby.

I kiedy zobaczyłem nowe Sennheiser IE 400 Pro chciałem je natychmiast przetestować. Dostałem je i słuchałem przez ponad miesiąc, bo produkt tego typu nie da o sobie znać w kilka tygodni.

Zawartość opakowania

Słuchawki przychodzą w charakterystycznym dla nich niebieskim i czarnym dla serii profesjonalnej, pudełku. Przy okazji, oto wskazówka jak poznać, że masz przed sobą 100% profesjonalnej klasy sprzęt od Sennheisera - będzie w nim dużo niebieskiego.

W środku znajduje się twarde etui, dodatkowe silikonowe i piankowe poduszki na uszy, wiatrak z czyścikiem oraz przejściówka na jacka 6,3 mm.

Projekt

Design całej serii IE jest różny, ale wszystkie słuchawki z tej serii mają jedną wspólną cechę - maksymalną praktyczność i niezawodność. Słuchawki wyglądają maksymalnie prosto i zwięźle, obudowa jest przezroczysta lub lekko przyciemniana jak u nas. W środku nie znajdziemy żadnych gwizdków/dzwonków/designerskich ekstrawagancji - tylko głośnik i kable. Ten, kto kupił słuchawki za 10000 hrywien, może być nieco zaskoczony tą prostotą. Ale ten, kto zna serię profesjonalną Sennheisera, od razu zrozumie, o czym mowa.

Cały system przewodów i poduszki nauszne są twarde, wytrwałe i wytrzymałe, w ogóle się nie brudzą. Podróżowałem ze słuchawkami do Chin i miałem je w całym plecaku, ani jednej ryski czy otarcia! Cholera, to jest bezcenne! Jack ma kształt litery L i jest obudowany dobrej jakości warstwą gumy. Czy z czasem się złamie? Absolutnie! Za pięć lat, przy codziennych próbach i słuchaniu muzyki.

Ergonomia

Komfort użytkowania profesjonalnych słuchawek do monitorów scenicznych to jedna z najważniejszych kwestii przy wyborze. Muzyk musi zawsze monitorować dźwięk, ale też mieć swobodę ruchu. Dlatego Sennheiser IE 400 Pro został zaprojektowany z uwzględnieniem życzeń setek muzyków z całego świata i jest praktycznie rozwiązaniem referencyjnym. Tylko niestandardowe monitory, które dopasowują się do kształtu ucha, mogą być wygodniejsze. Dopasowanie za uszami i kształt miseczek może sprawić, że po prostu nie zauważysz słuchawek.

Wybór poduszek usznych w zestawie ogranicza się do 3 silikonowych i 3 piankowych końcówek w różnych rozmiarach - dobry wybór początkowy, ale można się pobawić i kupić niestandardowe, aby przesunąć dźwięk na inne odcienie i dodatkowy komfort.

Dźwięk

Dźwięk IE 400 Pro podnosi się ze swoją prawdą i punch. Takiego bębnienia nie słyszałem od dawna, dosłownie sam usiadłem przy zestawie perkusyjnym i zacząłem wybijać rytm. Dźwięk ze szczegółowym sapaniem i rodzajem prawdomówności, która pasowałaby do wszystkich polityków na świecie. Ładny jest balans, który skupia się maksymalnie na środku i usuwa z niskich częstotliwości - ale bez obaw, mają też wystarczającą dźwięczność. Przede wszystkim mamy przed sobą profesjonalny instrument, który powinien być używany przez tych, którzy tworzą muzykę, a nie jej słuchają.

Ale właśnie w tym tkwi ekscytacja - słyszymy muzykę tak, jak słyszą ją ci, którzy ją tworzą. To bezcenne i bardzo piękne - naga prawda i maksymalna szczegółowość całego spektrum, tych wszystkich utworów, które reżyser muzyczny wrzucił na oś czasu.

Za całe to piękno odpowiadają 7-milimetrowe radiatory dynamiczne, które sparowane z obudową wytwarzają minimalną ilość zniekształceń. Główna część kabla jest całkowicie pozbawiona efektu mikrofonowego.

Sparowane z Astell&Kern SR15, słuchawki otwierają się niesamowicie - bardzo szeroko i szczegółowo, tak, czego iPhone nie jest w stanie dać, niestety. Sennheiser IE 400 Pro jest nie do przyjęcia dla prostych źródeł dźwięku w rodzaju laptopa, smartfona i prostych odtwarzaczy MP3. Potrzebujesz dobrego źródła, aby w pełni zanurzyć się w świecie strun i talerzy.

Cena, konkurencja

W momencie recenzji cena w naszym sklepie wynosiła 10800 UAH - to spora półka cenowa za przewodowe, jednouszne słuchawki douszne, ale niewielka cena za profesjonalne rozwiązanie, które posłuży przez lata i da krystalicznie czysty dźwięk przy maksymalnej wygodzie użytkowania. Wśród konkurencji warto przyjrzeć się modelom Dunu i Shure - ale tam będzie inny smak dźwięku. Tutaj jest tak, jakbyśmy byli na koncercie.

Odtwórz